O mně

Od roku 2009 jsem zažila permakulturu a přírodní (často biodynamické) zahradničení ze všech možných úhlů pohledů a zkušeností. Momentálně ji studuji také v rámci doktorského studia na Centru pro otázky životního prostředí na Univerzitě karlově. Zajímá mě, jaké ekoystémy umí permakultura vytvořit a jaké jsou služby, které nám tyto ekosystémy mohou poskytovat. Jsou jiné než služby přírodních ekosystémů? Je jich více? Jakou roli hrají kutlurní služby, to znamená ty nehmotné - duchovní, rekreační - při vnímání permakutlury?

V letech 2011-2012 jsem během 14 měsíců projela přes deset permakulturních farem ve Španělsku a v Irsku. Zažila jsem permakulturu a biodynamické pěstování na vlastní kůži a byl to fantastický zážitek.

2013-2014 jsem se starala o zahradu ve vnitrobloku v Praze na Vinohradech a pěstovala saláty a trvalky i tam. Z původního kopřivového chaosu se stala, alespoň na nějakou dobu, produkční zahrada s kompostem, trvalkami a začínajícím živým plotem.

Moje úvodní permakulturní vzdělání byl roční kurz Permakulturního designu v roce 2009 u Jaroslava Svobody ve Skalce u Doks.